Ампицилин и клоксацилин за inj. - Кина Хебеј Keming лекови

Ампицилин и клоксацилин за inj.

Краток опис:

FOB Price Inquiry Min.Order Quantity 50,000 Vials Supply Ability 9,000,000 bottles/Month Port Shanghai Payment Terms  T/T in advance Product Detail Product name Ampicillin + Cloxacillin for Inj Specification 500mg+500mg Description A almost white powder Standard National Drug Standards(2002) Package 50Vials/box Transportation Ocean,Land,Air Certificate GMP Price Inquiry Quality guaranteeperiod for 36 months Product Description [Clinical usage] 1.Typhoid fe...


детали за производот

Тагови производ

FOB Цена Анкетната
Мин.нарачката Кол 50.000 Ампули
Набавка Способност 9,000,000 шишиња / месец
Порт Шангај
Услови на плаќање  T / T во однапред
детали за производот
име на производот Ампицилин  + клоксацилин за inj
спецификација 500mg + 500mg
Опис А речиси бел прав
стандард Националната дрога стандарди (2002)
пакет 50Vials / кутија
транспорт Океан, земја, воздух
Сертификат GMP
цена Анкетната
квалитет guaranteeperiod за 36 месеци
Опис на производот [Клиничка употреба]
1.Typhoid треска, гонореја, и сериозни инфекции предизвикани од патогени кои

 не се  definited, како што се инфекција на repiratory тракт, дигестивни

 канал, билијарниот тракт nrinary тракт итн
2.Serious мешана инфекција предизвикана од пеницилин resisitant Staphylococcus aureus, како пневмонија, менингитис, гноен артритис, во живо 

апсцес, отитис, инфекција на digrstive канал, nrinary тракт и билијарниот тракт.
3.Serious septemina, ендокардитис, medullitis, плевритис, белодробна апсцес и вториот инфекција

 бронхиектаза и белодробна туберкулоза предизвикани од патоген кои не се definited.
4.To спречи инфекција по операцијата и богат толпата.
5.To спречи инфекција на newbor.
[Насоки и дозирање]
Im 0.5-1.0g / еден време, 3-4 пати / дневно, растворени во 2-4ml стерилна вода, што треба да биде

 вбризгува во мускулите длабоко олеснување pain.Iv. 0.5-1.0g / време. 2-4times / дневно, растворени во 

10 ml стерилна вода и да се внесе во вена полека во минута, интравенски

 капка по капка, тоа е Durg compatibly со мравка трансфузија, но кога тоа се натпреваруваа 

со трансфузија која nclude гликоза, интравенска инфузија ќе се капеше

 tapidly во рамките на 0,5 часа 

па како да се намали ефект на лекот.

Смалување се неопходни кај доенчињата и децата.


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !