за нас

во врска со

Хебеј Keming Imp лекови. & Exp. Трговија копродукции, Ltd е лоцирана во главниот град на провинцијата Хебеј, Shijiazhuang. Градот е во склопот наоѓа јужно од Пекинг, е комерцијална, транспорт и индустриски центар се наоѓа на северниот дел на Кина рамница. Таа е основана во 1999 година, е формален фармацевтски трговски претпријатија во сопственост на дрога бизнис лиценца и ГСП.

Компанијата преку тесна соработка со голем број на ДПП сертифицирани производители да се постигне највисок квалитет на повеќето конкурентни цени, додека професионалните агенции за контрола на квалитетот за да се осигура дека во најдобар интерес на клиентите. бизнисот на компанијата во Југоисточна Азија, Африка, Блискиот Исток, Јужна Америка и Европа, во исто време, тоа има добиено довербата од клиентите во целиот свет.

 

Компанијата е посветена на развој, работење и обезбедување на меѓународно ниво на фармацевтски и хемиски увоз и извоз, можеме да снабдување единаесет видови на дозирани форми на речиси 500 видови на производи, дозирани форми вклучуваат таблети, капсули, инекции, прашок за перорална суспензија, гранули, прав, сирупи, орални течности, масти, капки за очи, аеросол и други. Развој и понуда на високо квалитетни USP и БП активни фармацевтски состојки под ДПП и cGMP прописи. Според стандардите на клиент-одредено да обезбеди производи и документи за регистрација.


WhatsApp Online Chat !