Артеметер + лумефантрин јазичиња - Кина Хебеј Keming лекови

Артеметер + лумефантрин јазичиња

Краток опис:

FOB Price Inquiry Min.Order Quantity 1,000,000 tablets Supply Ability 120,000,000 tablets/Month Port Shanghai Payment Terms  T/T in advance Product Detail Product name   Artemether+  lumefantrine tabs Specification 20+120mg Description A  yellow Tablet Standard Factory Standard Package 24’s/blister Transportation Ocean,Land,Air Certificate GMP Price Inquiry Quality guaranteeperiod for 36 months Product Description [Indication] This drug is an antimalarial:...


детали за производот

Тагови производ

FOB Цена Анкетната
Мин.нарачката Кол 1.000.000 таблети
Набавка Способност 120.000.000 таблети / месец
Порт Шангај
Услови на плаќање  T / T во однапред
детали за производот
име на производот   Артеметер + лумефантрин јазичиња
спецификација 20 + 120mg
Опис Жолт таблет
стандард фабрика Стандард
пакет 24 е / блистер
транспорт Океан, земја, воздух
Сертификат GMP
цена Анкетната
квалитет guaranteeperiod за 36 месеци
Опис на производот [Индикации]
Оваа дрога е против маларија: ја инхибира репродукција на паразитот одговорен за маларија.Тоа е комбинација на две супстанции кои имаат комплементарни начинот на дејствување и времетраење на дејството.

Се користи во куративен третман на маларија.
[Дозирање и начин на администрација]
Третманот се состои од шест дози земени во период од 60 часа во согласност со следните

 шема: прва доза во време на дијагнозата, а потоа се зема најмалку 8 часа, 24,36, 48 часа 

и 60 часа после првата доза.
Возрасни и деца над 12 години (тежи повеќе од 35 кг): 4 таблети на ударот.
Дете 25-35 kg: 3 таблети на ударот.
Дете 15-25 кг: 2 таблети на улов.
На деца од 5 до 15 kg: 1 таблета по доза.


  • Претходно:
  • Следно: