ARTEMETHER + lumefantrine tabs - China Hebei Keming Medicines

ARTEMETHER + lumefantrine tabs

Përshkrim i shkurtër:

FOB Price Inquiry Min.Order Quantity 1,000,000 tablets Supply Ability 120,000,000 tablets/Month Port Shanghai Payment Terms  T/T in advance Product Detail Product name   Artemether+  lumefantrine tabs Specification 20+120mg Description A  yellow Tablet Standard Factory Standard Package 24’s/blister Transportation Ocean,Land,Air Certificate GMP Price Inquiry Quality guaranteeperiod for 36 months Product Description [Indication] This drug is an antimalarial:...


Detail Product

Produkt Tags

FOB Çmimi hetim
Min.urdhër Sasia 1,000,000 tableta
Furnizimi Aftësia 120,000,000 tableta / muaj
port Shanghai
Kushtet e pagesës  T / T paraprakisht
Detail Product
Emri i produktit   ARTEMETHER + lumefantrine tabs
Specifikim 20 + 120mg
Përshkrim A Tablet verdhë
standard Fabrika standard
paketë 24 s / blister
transport Ocean, Land, Air
certifikatë GMP
çmim hetim
guaranteeperiod Quality për 36 muaj
përshkrim i produktit [Indikacionet]
Ky medikament është një malaries: ajo pengon riprodhimin e parazitit përgjegjës për malaries.Ajo kombinon dy substanca që kanë një mënyrë plotësuese të veprimit dhe kohëzgjatjes së veprimit.

Ajo është përdorur në trajtimin kurativ të malaries.
[Posologjinë dhe metodën e administrimit]
Trajtimi përbëhet nga gjashtë doza të marra gjatë një periudhe prej 60 orë sipas vijim

 schema: një dozë të parë në kohën e diagnozës, të marra atëherë të paktën 8 orë, 24,36, 48 orë 

dhe 60 orë pas dozës së parë.
Adult dhe fëmija mbi 12 vjet (peshon më shumë se 35 kg): 4 pilula për të shtënë.
Fëmijë nga 25 deri në 35 kg: 3 tableta për të shtënë.
Fëmijë nga 15 deri 25 kg: 2 tableta per kapur.
Fëmijë nga 5 deri 15 kg: 1 tabletë per doze.


  • I mëparshëm:
  • Tjetër: