Орална рехидратација соли - Кина Хебеј Keming лекови

Орална рехидратација соли

Краток опис:

FOB Price Inquiry Min.Order Quantity  100,000Sachets Supply Ability 200,000boxes/Month Port Shanghai Payment Terms  T/T in advance Product Detail Product name   Oral Rehydration Salts   Specification 20.5g Description white crystalline power Standard BP;USP Package  25Sachets/box Transportation Ocean,Land,Air Certificate GMP Price Inquiry Quality guaranteeperiod for 36 months Product Description ORS is a balanced glucose-electrolyte mixture that has been u...


детали за производот

Тагови производ

FOB Цена Анкетната
Мин.нарачката Кол  100,000Sachets
Набавка Способност 200,000boxes / месец
Порт Шангај
Услови на плаќање  T / T во однапред
детали за производот
име на производот   Орална рехидратација соли  
спецификација 20.5g
Опис бел кристален моќ
стандард БП; USP
пакет  25Sachets / кутија
транспорт Океан, земја, воздух
Сертификат GMP
цена Анкетната
квалитет guaranteeperiod за 36 месеци
Опис на производот ORS е балансирана глукоза-електролит мешавина која се користи во различни композиции од 1969 година за
третман на клинички дехидрација од дијареа.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !