Окситоцин инјекција - Кина Хебеј Keming лекови

окситоцин инјектирање

Краток опис:

FOB Price Inquiry Min.Order Quantity 200,000 Ampoules Supply Ability 15,000,000 bottles/Month Port Shanghai Payment Terms  T/T in advance Product Detail Product name Oxytocin Injection Specification 10IU  1ml Description Clear, colorless solution Standard BP Package 10ampoules/box Transportation Ocean,Land,Air Certificate GMP Price Inquiry Quality guaranteeperiod for 36 months Product Description Oxytocin injection is used for the induction & maintana...


детали за производот

Тагови производ

FOB Цена Анкетната
Мин.нарачката Кол 200.000 Ампули
Набавка Способност 15.000.000 шишиња / месец
Порт Шангај
Услови на плаќање  T / T во однапред
детали за производот
име на производот окситоцин инјектирање
спецификација 10IU 1ml
Опис Јасен, безбоен раствор
стандард БП
пакет 10 ampoules/box
транспорт Океан, земја, воздух
Сертификат GMP
цена Анкетната
квалитет guaranteeperiod за 36 месеци
Опис на производот Окситоцин инјекција се користи за индукција & maintanance на работна сила, за да се

 контрола постпородилна хеморагија и матката hypotonicity во 3 

фаза на трудот, и да се промовира доење во случај на дефект на млеко исфрлање.

Тоа е исто така се користи во пропушти абортуси.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !